Licensed to Minnesota Masters Swim Club      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/21/2014
               2013 Postal Pentathlon - 10/1/2013 to 12/31/2013                
                                Combined Events                                
 
 
                             Men 30-34 Sprint Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Steele, Reed 33         NSAC-30   3:10.18    27.94    30.84    34.90    26.25  1:10.25
      2 Agren, Jonny 34         UC30-30   4:08.82    37.31    43.91    45.32    32.47  1:29.81
 
 
                           Women 30-34 Sprint Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Melsen, Krisie 33       MINN-30   3:17.78    30.30    33.80    34.47    28.39  1:10.82
 

                            Women 35-39 Sprint Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Agren, Ellen 36         UC30-30   4:36.18    50.50    45.18    49.14    35.80  1:35.56
 

                            Women 40-44 Sprint Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Cleven, Detra 44        BASC-15   3:24.82    30.82    33.84    37.99    29.31  1:12.86
 

                             Men 45-49 Sprint Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Mayall, Randy S 47      NIAG      2:48.39    26.53    29.43    29.21    23.54    59.68
      2 Rasmussen, Steve 48     UC30-30   3:35.81    34.53    37.34    39.96    28.48  1:15.50
      3 Moore, Tom 46           HOPK-30   3:54.08    35.38    41.22    41.10    31.47  1:24.91
      4 Homassel, Philippe 47   CMYM-9    4:20.90    43.82    47.61    43.66    35.56  1:30.25
      5 Peterson, Ted 48        MINN-30   4:25.98    43.81    51.60    43.75    33.38  1:33.44
 

                            Women 45-49 Sprint Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Mc Callum, Lisa 46      MINN-30   3:43.07    34.28    37.34    42.65    30.91  1:17.89
      2 O'Dell, Amy 47          BMST-55   8:02.24  1:17.71  1:35.33  1:14.52  1:06.78  2:47.90
 

                             Men 50-54 Sprint Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Sive, Bill 52           LBG-33    5:24.60    58.54    55.74    58.18    44.99  1:47.15
 

                             Women 50-54 Sprint Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Hultman, Debra J 52     NORT-30   5:05.64    50.96    43.45  1:01.59    37.90  1:51.74
      2 Glassberg, Abby 53      CMYM-9    5:37.76    50.27    56.40  1:07.57    46.87  1:56.65
      3 Miller, Jan 53          UC38-38  10:30.01  1:45.30  2:00.10  2:10.32  1:30.15  3:04.14
 

                             Men 55-59 Sprint Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 LaFerriere, William 56  MINN-30   3:47.44    34.94    38.25    40.90    31.13  1:22.22
      2 Pogue, Tom 59           NORT-30   4:00.31    35.60    42.88    42.91    30.58  1:28.34
 

                            Women 55-59 Sprint Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Yankauskas, Paula J 59  NEM-2     4:57.91    51.51    49.47    50.98    43.69  1:42.26
      2 Hill, Viki 57           BMST-55   5:00.71    52.10    48.70    50.86    40.47  1:48.58
 

                             Men 60-64 Sprint Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Brown, Perry 61         NORT-30   3:41.72    33.61    39.55    39.94    28.77  1:19.85
      2 Meyer, Jerry 63         CMYM-9    4:14.81    41.85    38.42    46.68    35.65  1:32.21
 

                            Women 70-74 Sprint Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Owens, Caroline 73      NORT-30   6:13.58  1:10.27  1:03.62  1:02.11    50.21  2:07.37
 

                             Men 30-34 Middle Distance Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Steele, Reed 33         NSAC-30   6:46.92  1:02.58  1:07.87  1:16.00    56.19  2:24.28
      2 Agren, Jonny 34         UC30-30   8:44.01  1:24.82  1:35.44  1:26.37  1:07.66  3:09.72
 

                             Men 40-44 Middle Distance Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 McClean, Sean 43        MOO-14   10:19.18  1:45.32  1:33.16  2:03.24  1:28.19  3:29.27
 

                             Men 45-49 Middle Distance Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Armstrong, Jeff 49      MINN-30   7:33.28  1:07.40  1:21.18  1:19.15  1:05.90  2:39.65
      2 Moore, Tom 46           HOPK-30   8:21.69  1:19.47  1:25.59  1:29.81  1:11.44  2:55.38
      3 Homassel, Philippe 47   CMYM-9   10:21.14  1:44.20  1:49.28  1:40.50  1:28.56  3:38.60
 

                            Women 45-49 Middle Distance Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Peterson, Jane 45       MINN-30   8:21.63  1:25.56  1:20.85  1:31.47  1:10.47  2:53.28
      2 Thrasher, Jill D 46     NIAG     11:27.89  1:56.28  1:56.57  2:02.68  1:30.48  4:01.88
 

                             Men 50-54 Middle Distance Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Ness, Randal 51         HOPK-30   8:07.23  1:20.88  1:23.19  1:33.35  1:04.81  2:45.00
      2 Sive, Bill 52           LBG-33   11:37.52  2:10.40  1:59.28  2:04.33  1:19.18  4:04.33
 

                             Men 55-59 Middle Distance Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Hafdahl, Jim 58         NORT-30   9:37.19  1:37.67  1:44.04  1:38.23  1:17.58  3:19.67
 

                            Women 80-84 Middle Distance Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Eisele, Barbara M 83    BMST-55  16:40.85  2:53.25  2:36.90  3:10.21  2:17.24  5:43.25
 

                             Men 30-34 Ironman Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   200FLY    200BK    200BR    200FR    400IM
==============================================================================================
      1 Steele, Reed 33         NSAC-30  14:40.51  2:22.13  2:28.25  2:40.31  2:06.38  5:03.44
 

                            Women 30-34 Ironman Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   200FLY    200BK    200BR    200FR    400IM
==============================================================================================
      1 Chow, Caroline M 34     MAM-38   17:54.05  3:10.01  3:10.01  3:25.01  2:44.01  5:25.01
 

                            Women 40-44 Ironman Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   200FLY    200BK    200BR    200FR    400IM
==============================================================================================
      1 Kraft, Cynthia 44       ARIZ-48  34:01.20  6:10.50  5:25.30  6:38.50  4:50.30 10:56.60
 

                             Men 45-49 Ironman Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   200FLY    200BK    200BR    200FR    400IM
==============================================================================================
      1 Armstrong, Jeff 49      MINN-30  16:26.54  2:37.80  3:03.70  2:50.28  2:19.35  5:35.41
      2 Moore, Tom 46           HOPK-30  17:45.24  3:02.34  2:56.75  3:14.47  2:31.75  5:59.93
 

                            Women 45-49 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   200FLY    200BK    200BR    200FR    400IM
==============================================================================================
      1 Halbrook, Kirsten 45    MAM-38   18:32.10  3:32.11  3:00.10  3:31.23  2:54.48  5:34.18
 
                             Men 50-54 Ironman Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   200FLY    200BK    200BR    200FR    400IM
==============================================================================================
      1 Sive, Bill 52           LBG-33   24:16.13  4:17.55  3:57.68  4:21.90  3:16.41  8:22.59
 

                             Men 65-69 Ironman Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   200FLY    200BK    200BR    200FR    400IM
==============================================================================================
      1 McRae, Bruce 65         MINN-30  19:39.95  3:53.99  3:12.99  3:21.99  2:36.99  6:33.99
      2 Sherry, John R 65       NIAG     21:02.99  3:47.08  3:15.37  4:00.23  2:54.09  7:06.22